Dva gola Ibrišimovića za pobjedu crveno bijelih u drugom pripremnom susretu

Izvještaji Novosti

Crveno bijeli su danas pred domaćom publikom odigrali svoj drugi susret u okviru priprema za novu sezonu 2020/2021, a komšijski susret je protekao u fer i korektnoj igri obje ekipe, pa su gledaoci uživali u lijepom nogometu naših ekipa iz Krajine. Dvostruki strijelac za pobjedu Jedinstva je bio Alen Ibrišimović, dok je kod gostiju iz S.Mosta, gol postigao Hamzabegović.

Jedinstvo već u 7′ susreta iz prve prilike postiže gol, a prvi današnji gol postiže Ibrišimović, koji sjajnim udarcem matira Hamzabegovića. Veliko nevrijeme otežava igru obje ekipe, pa u toku nastavka gledamo uglavnom igru na sredini terena. Prvu priliku za nogometaše Podgrmeča ima Smajilović, koji odlično šutira u desni donji ugao gola Jedinstva ali Kolumbijac, William pokazuje zašto zaslužuje mjesto prvog golmana crveno bijelih.

U nastavku bilježimo i jednu priliku kapitena Jedinstva, Mujagića, a lopta završava iznad vratnica Hamzabegovića.

Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 1:0.

Šef stručnog štaba Jedinstva daje priliku i drugim igračima tokom drugog poluvremena, a također i na drugoj strani, šef struke Ključanin isto to čini.

Gosti iz Sane odmah na početku prijete na gol Jedinstva već u 47′ susreta, a William sjajnom paradom spašava gol, a zaprijetio je Seferović.

U 60′ susreta ponovo Jedinstvo prijeti nakon kornera sa lijeve strane, a u prilici se nalaze Galin i Ibrišimović ali golman Mirza Hamzabegović odlično brani.

Ponovo Ibrišimović u prilici u 75′ susreta, koji upućuje topovski udarac na gol gostiju, a ovaj put Hamzabegović krajnjim naporom spašava svoj gol, a odmah nakon toga je uslijedio i kontranapad, William je bio već savladan ali lopta pogađa stativu.

U 80′ susreta na gol Jedinstva staje Muratspahić, a Kolumbijca Williama publika nagrađuje velikim aplauzom.

Samo nakon pet minuta velika greška igrača na sredini terena i poklonjenu loptu uzima A.Hamzabegović, koji matira golmana Muratspahića za poravnanje rezultata 1:1.

Identičnu grešku prave i nogometaši Podgrmeča, a njihovu grešku koristi danas odlično raspoloženi Ibrišimović i postiže svoj drugi gol za vodstvo Jedinstva 2:1, što je bio i konačan rezultat ovog prijateljskog susreta.

Zasigurno da šefovi stručnih štabova mogu biti zadovoljni prikazanim s obzirom na tek drugi odigrani prijateljski susret (kod oba tima), te uigravanja svojih ekipa, kao i provjeru igrača s kojim trenutno raspolažu. Narednog vikenda nas očekuje prava prijateljska poslastica, te odličan protivnik, koji nam dolazi u goste, a to je premijerligaš FK Krupa na Vrbasu.

NK JEDINSTVO: William, Koprivica, Devedžić, Mujagić, Borovčanin, Bašagić, Kremenović, Makić, Ibrišimović, Puce, Haračić. Trener: Muhamed Berberović

NK PODGRMEČ: Hamzabegović, Kamenčić, Smajilović, Lezić, Krkić, Međedović, A.Hamzabegović, Kumalić, Paunović, Avdić, Seferović. Trener: Benjamin Ključanin