Uspješan debi Beće na klupi NK Jedinstvo i gol Samardžića za pobjedu crveno bijelih u Travniku

Izvještaji Novosti

Odličan start novog šefa stručnog štaba NK Jedinstvo, a također vrhunski povratak u crveno bijelu porodicu našeg Sinana Samardžića, te veličanstvena pobjeda u Travniku u okviru 7. kola m-tel: Prva liga FBiH i sasvim zasluženo osvojena nova tri boda na kontu našeg kluba. Upravo, kako smo i najavili veoma težak susret u Travniku, gdje je NK Travnik konačno pretrpio prvi poraz nakon šest odigranih kola prvenstva.

Prvo poluvrijeme u Travniku je proteklo bez izrazitih šansi za gol sa obje strane, a taktički odlično postavljena igra od strane šefa stručnog štaba Beće, te velika borbenost naših crveno bijelih urodila je plodom, pa se na odmor odlazi bez golova.

Od 46′ minute susreta u igru ulazi povratnik u ekipu Sinan Samardžić i Bojan Kremenović, a igru napušta Ojeda Nahuel i Emrah Makić. Odmah na otvaranju drugog poluvremena veliki pritisak crveno bijelih i prilike pred golom Vasilja. Iz jedne odlične prilike najbolje se snalazi Samardžić i postiže gol za vodstvo Jedinstva na veliku radost svih navijača. Nakon toga ponovo prilike za crveno bijele imaju Samardžić, Mujagić i Fajić ali ovaj put je spretniji golman Vasilj.

Svakako moramo i ovaj put spomenuti vrhunske odbrane našeg golmana Williana, koji je i ovaj put skinuo zaista nekoliko zicera, te svakako je jedan od najboljih naših pojedinaca u ovoj utakmici. Imao je i Travnik nekoliko izglednih šansi u drugom dijelu susreta da poravna rezultat ali jednostavno  Willian je zaključao i ovaj put vrata Jedinstva.

Sasvim zaslužena pobjeda NK Jedinstva u Travniku i važna tri, gostujuća boda pred utakmicu pod Borićima narednog vikenda, kada nam u goste stiže FK Rudar Kakanj, koji je slavio sa čak 5:0 u Kaknju nad ekipom Orašja.

Iako je bilo sve dogovoreno već ranije za live stream utakmice u Travniku, te po dogovoru i odlazak našeg komentatora Muhameda Sadikovića, koji je trebao voditi utakmicu u direktnom prijenosu, ipak se to nije dogodilo jer predstavnik NK Travnik nije dozvolio da se utakmica radi putem live streaminga.