Gol Nusmira Fajića za veliku pobjedu Jedinstva, šesta utakmica bez poraza crveno bijelih

Izvještaji Novosti

Šesta po redu utakmica crveno bijelih bez poraza, a ovaj put je u okviru 10. kola m:tel Prva liga FBiH savladan FK Radnik rezultatom 1:0 na domaćem terenu. Jedini strijelac je u 85′ susreta bio Nusmir Fajić. Veoma teška utakmica za naše Jedinstvo, sa mnogo nervoze u igri, dobro postavljene obrambene igre gostiju ali sa velikom borbenošću naših crveno bijelih i nekoliko veoma izglednih prilika da se ugrozi gol gostiju. Golman Willian u ovom susretu nije imao mnogo posla, tek nekoliko udaraca na naš gol, koji i nisu bili toliko opasni.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova, a u nastavku susreta velike prilike za naš tim i velika opsada gola FK Radnik. Priliku za gol ima Fajić, koji glavom pogađa stativu golmana Mudželeta, a nedugo zatim u izglednoj prilici se nalazi Mujić, čiji udarac protivnički igrač zaustavlja rukom, a sudija Haris Poprženović pokazuje na bijelu tačku. Izvođač udarca sa bijele tačke je naš najbolji strijelac Haračić, koji je ovaj put neprecizan i rezultat ostaje dalje 0:0.

Nakon toga još nekoliko udaraca na gol gostiju ali ne i dovoljno precizni da se savlada Mudželet.

Bojan Kremenović oduzima loptu iznad našeg šesnaesterca i predaje je Nuspahiću, koji se u punom trku sjurio ka protivničkom golu, odlično uposlio iskusnog Fajića, a ovaj u dva poteza matira golmana gostiju za veoma važnu i sasvim zasluženu pobjedu naših crveno bijelih.

Veoma disciplinovana igra naših crveno bijelih, velika borbenost na terenu, krunisana je još jednom pobjedom, a ujedno i šestom utakmicom bez poraza.

Narednog vikenda u okviru 11. kola m:tel Prva liga FBiH naši crveno bijeli putuju u Konjic, gdje ih očekuje susret sa FK Igman.

STADION: pod Borićima

BEZ GLEDAOCA

SUDIJA: Haris Poprženović (Travnik)

POMOĆNICI: Almir Huskić (Bugojno) i Nisad Ahmetašević (Gradačac)/4. Elvedin Topuzović (Tuzla)

DELEGAT: Frano Klišanin (Podhum)

POSMATRAČ SUĐENJA: Niko Lacić (Brčko)

STRIJELCI: 1:0 Fajić (85′)

NK JEDINSTVO: Willian, Olić, Mujić (56′ Samardžić), Koprivica, Midžić, Tankuljić (76′ Ibrišimović), Haračić, Kremenović, Ivković (46′ Nuspahić), Fajić, Ojeda (62′ Mujagić). TRENER: Damir Beća

FK RADNIK: Mudželet, Šljivar, Ramić, Konjhodžić, Memić (75′ Karamujić), Jašarević (89′ Ljuma), Kaljić (89′ Čano), Japalak, Ljuca, Čomor, Buljubašić. TRENER: Nihad Kazić

U nastavku možete pogledati izjave  pomoćnog trenera Aldina Resića i strijelca Nusmira Fajića, a naravno video prilog postignutog gola Nusmira Fajića.