Poraz Jedinstva u Tešnju i ostavka šefa stručnog štaba Damira Beće

Izvještaji Novosti

Danas su odigrani susreti 13. kolo m:tel Prva liga FBiH, a naši crveno bijeli su upisali treći poraz u nizu sa visokih 3:0 od NK Vis Simm Bau u Tešnju. Domaćini su došli do vodstva golom Smajića u 19′ susreta, a samo nakon četiri minute u izglednoj prilici za poravnanje rezultata se našao Mujagić, koji sam izlazi pred golmana Kragića, a ovaj zaustavlja šut iako su svi očekivali pogodak za izjednačenje.

Kazna stiže samo nakon dvije minute, gdje domaćin iz kontranapada postiže gol za vodstvo 2:0, a u listu strijelaca se upisuje Berbić, što je i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu susreta još jedan gol domaćina u 57′ susreta, a strijelac je ponovo Smajić i rezultat glasi 3:0 za NK Vis Simm Bau.

Domaćini imaju priliku da povećaju rezultat u 88′ susreta, kada nakon prekršaja u šesnaest metara glavni sudac Pejić pokazuje na bijelu tačku. Visoko preko gola šutira Huseinspahić i rezultat ostaje nepromijenjen za konačnih 3:0.

Ponovo loša igra naših crveno bijelih, bez želje, htijenja, borbenosti, bez prilika za gol, povezanosti veznog reda i sasvim zaslužena pobjeda domaćina u današnjem susretu. Odgovornost za poraz je prihvatio šef stručnog štaba Damir Beća i odmah nakon utakmice podnio ostavku na mjesto šefa struke, što je svakako profesionalan i ispravan potez u ovom trenutku.

Moramo istaknuti bez obzira na primljene golove u današnjem susretu našeg golmana Williana, koji je skinuo nekoliko zicera i tako spasio naš gol, te spasio crveno bijele od još veće katastrofe.

Svakako moramo pohvaliti odlično gostoprimstvo domaćina, veoma dobru organizaciju utakmice, te odlično suđenje na današnjoj utakmici na čelu sa glavnim sudijom Mariom Pejićem iz Gruda, a sve ostalo moramo zaboraviti što prije i okrenuti se susretu protiv Goražda.

STADION: Gradski stadion Tešanj